تبلیغات
آوا - 5 نشانه اولیه و شایع بیماری ایدز را بدانید
 

5 نشانه اولیه و شایع بیماری ایدز را بدانید

نوشته شده توسط :علی رضا پاک نیت
جمعه 20 بهمن 1396-01:08 ق.ظ

5 نشانه اولیه و شایع بیماری ایدز را بدانید

 • 5 نشانه اولیه و شایع بیماری ایدز را بدانید

  بیماری ایدز به عنوان یکی از مهلک ترین بیماری های قرن لقب گرفته هست که تا کنون راه درمانی نیز برای آن پیدا نشده هست. بیماری ایدز با علائم اولیه ای خودرا بروز می دهد که دقت به آن ها در شناخت به هنگام این بیماری مفید هست.ایدز یا “نشانگان اکتسابی کمبود ایمنی بدن” بیماری غیرقابل درمانی هست

  که توسط رابطه خون یا مایعات درونی بدن فرد مریض با خون افراد تندرست منتقل می شود. طی این بیماری، “ویروس نارسایی ایمنی انسان” موسوم به HIV سیستم دفاعی بدن رابه شدت تضعیف میکند تا حدی که فرد توان رویارویی با بیماری‌های جزئی را نداشته ودر انتها به دلیل بیماری‌های عفونی یا قارچی جان خودرا از دست میدهد.

  بر زمینه آمار بدست آمده، علائم ایدز بسته به پیشرفت بیماری مقدور هست متمایز باشد. در ابتدای بروز بیماری، افراد مبتلا مقدور هست علائمی شبیه سرماخوردگی از خود نشان دهند که تشخیص آن‌ها از علامت‌های آنفلوآنزا و عفونت‌های گوارشی یا تنفسی غیر مقدور هست.

  از علامت های اولیه ورود ویروس HIV به بدن می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  سردرد
  تب
  خستگی
  تورم غدد لنفاوی
  کهیر
  درد عضلات و مفاصل
  گلو درد

  این علائم مقدور هست چند روز تا چند هفته به طول بیانجامد. جالب هست بدانید دراین دوره تست‌های HIV نیز توانا به تشخیص بیماری نیستند. این در حالی هست که فرد دراین مرحله، ناقل بیماری قلمداد شده و ویروس رابه بدن افراد انتقال می دهد. از طرفی، افراد مقدور هست 10 سال ناقل ویروس اچ آی وی باشند و هیچ علائمی از خود نشان ندهند.

  5 علامت رایج بیماری ایدز به شرح زیر هست:
  کهیر حاد
  بر زمینه آمارهای دکتری، علامت‌های کهیر دراین بیماری انواع گوناگونی دارد. یکی از علامت‌های آن “سبوریک درماتیتیس” هست که در ابتدای ورود ویروس HIV به بدن با جوش‌های کوچک و تیره بر روی صورت، تن، دست‌ها و پاها ظاهر می شود.در بعضی موارد، کهیر به شکل زخم در دهان بروز مییابد و مقدور هست حدود دوهفته در نقاط گوناگون بدن رویت شود. این حالت طبق معمولً حدود 2 الی سه هفته پس از انتقال ویروس رخ میدهد.

  ضایعات پوستی و برفک
  عفونت ویروس اچ آی وی مقدور هست با انواع گوناگون ضایعات پوستی همراه باشد. عفونت‌های پوستی با ضایعات تبخال و تاول‌های کوچکِ پر شده از مایع مشخص میشوند. این تاول‌ها بسیار دردآور بوده و به سرعت در سطح پوست گسترش می یابند.

  ضایعات پوستی ناشی از تضعیف سیستم دفاعی بدن به شکل فلس‌های نقره‌ای چسبنده به چشم میخورند. بد نیست بدانید این ضایعات و تاول‌های پوستی مقدور هست منتهی به تشکیل سلول‌های سرطانی شوند.از دیگر علائم اولیه ابتلا به ایدز می توان به بروز برفک در سطح پوست اشاره کرد که با لکه‌های سفید یا تاول‌های غیر عادی در زبان یا دهان مشخص می شوند.

  تورم غدد لنفاوی
  یکیدیگر از علامت‌های ظاهری عفونت HIV، بزرگ تر شدن غدد لنفاوی هست که از بدو ورود ویروس به بدن محرز میشود و مقدور هست 2 یا سه هفته ادامه یابد.غدد لنفاوی در تمام بدن وجود دارند و بخش مهمی از سیستم دفاعی بدن قلمداد میشوند. غدد متورم و مصدوم ناشی عفونت ویروس اچ آی وی طبق معمولً در گردن،

  زیر آغوش، کشاله ران ظاهر می شوند.در چنین حالتی حجم غدد لنفاوی مقدور هست افزایش یابد ودر انتها اندازه آن به یک توپ گلف برسد! این غدد ملتهب طبق معمولً در مقابل لمس حساس و دردآور میباشند.

  خستگی و بی‌حالی پیوسته
  واکنش التهابی سیستم‌ایمنی بدن‌تان میتواند باعث شود احساس خستگی و بی‌حالی کنید.خستگی پیوسته و طولانی مدت می تواند از علائم اولیه ایدز باشد.نداشتن اطلاعات کافی درمورد این بیماری باعث نگرانی روزافزون مردم برای ابتلا به این بیماری می شود، مخصوصا افرادی که اطلاعات نصفه نیمه ای درمورد این بیماری دارند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید و نگران ابتلا به این بیماری، پیشنهاد می‌کنیم تست های آزمایشگاهی را انجام دهید.

  استفراغ و اسهال
  اسهالی که پیوسته باشد و به درمان‌های متداول واکنش ندهد علامت‌ای از ویروس ایدز هست، از این رو آن دسته از افرادی که به مدت 7 روز پیاپی گریبانگیر حالت تهوع شدید و استفراغ شدند حتماً باید به دکتر مراجعه کنند تا آزمایش های اولیه صورت گیرد.

  تشخیص دقیق بیماری ایدز تنها توسط آزمایش خون امکان‌پذیر هست ودر صورتی که شما فردی در دسترس خطر ابتلا به این بیماری می باشید و این علائم را نیز سنجیدن کرده‌اید، مراجعه هرچه سریعا تر به دکتر و انجام تست های آزمایشگاهی رابه شما پیشنهاد می‌کنیم.

نظرات() 
درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:


خرید بک لینک

خرید رپورتاژ

خرید بک لینک قوی ارزان و دائمی و مقرون به صرفه استفاده از سایت بکوریتی می باشد همچنین بک لینک های قوی از طریق ارسال رپورتاژ آگهی .


فروشگاه اینترنتی

فروشگاه likee.ir از حدود سال 1393 فعالیت می کند .


همکاری در فروش پارس پا

پارس پا parspa.com جزو اولین سایت های خدمات کسب درآمد مثل پاپ آپ و کسب درآمد از ورودی گوگل بود که در سال 1392 فعالیت جدی داشت .


قرعه کشی اینکلینگ

اینکلینگ inkling.ir سایت قرعه کشی بود که زیر مجموعه پارس پا بود و در حال حاضر نیز منتظر قرعه کشی های جدید روی این سایت باشید .


فروشگاه آنلاین آرمین

فروشگاه armins.ir نیز از حدود سال 1393 فعالیت می کند .


خرید پستی as seen tv

فروشگاه  as-seen-tv.ir نیز از حدود سال 1393 فعالیت می کند .


فروشگاه ارزون سرا

فروشگاه  arzonsara.ir نیز از حدود سال 1393 فعالیت می کند .


خرید پستی ارزان

فروشگاه  orginall.ir نیز از حدود سال 1393 فعالیت می کند .


خرید از بانه

فروشگاه  mrbane.ir فروشگاه اینترنتی بانه هست که مستقیما می توانید از بانه خرید کنید .


فروشگاه اینترنتی foorush

فروشگاه  foorush.ir نیز از حدود سال 1393 فعالیت می کند .


فروشگاه وی شاپز

فروشگاه  weshops.ir از قویترین فروشگاه ها بوده و هست و می توانید محصولات زیادی در این فروشگاه پیدا کنید .


خرید و فروش اینترنتی

فروشگاه  search-tv.ir نیز از حدود سال 1393 فعالیت می کند .


فروشگاه آی آر

فروشگاه  irincom.ir نیز از حدود سال 1393 فعالیت می کند .


قالب دهی پارسلون

قالب دهی وبلاگ های parslon.com از قدیمی ترین سیستم های فروش بک لینک و قالب دهی و فروش انبوه قالب روی وبلاگ ها هست .


فروشگاه آنلاین پلوتون

فروشگاه اینترنتی poloton.ir جامونده بود ! فروشگاه آنلاین پولوتون بزودی فعالیت خودش را از سر میگیرد.


همکاری در فروش فایل پارس پا

سایت همکاری در فروش  parspa.ir قدیمی ترین سایت فروش فایل و همکاری در فروش فایل می باشد که از سال 1392 آغاز به کار کرده است .


سایت پرشین ای

وب سایت persiane.ir و پرتابل پرشین ای به آدرس بابیش از 9000 نویسنده و بیش از 10000 مطلب و بیش  از 7500 مطلب ترجمه یا 100% اختصاصی شده با رتبه و ایندکس بالا در خدمت شما دوستان می باشد .


همکاری در فروش فایل می فایلز

سایت همکاری در فروش mefiles.ir با بیش از 600 فروشگاه فایل .


همکاری در فروش فایل کاران

سایت همکاری در فروش filekaran.com با بیش از 600 فروشگاه فایل در خدمت شما می باشد.


کسب در آمد

سایت kend.ir در موضوعات کسب درآمد از اینترنت فعال می باشد که همان سایت ebays.ir سابق می باشد .


فروشگاه اندروید و فریلنسری رویدبل

سایت رویدبل roidbell.ir اولین سایت فریلنسری طراحی اپلیکیشن اندروید و ios در ایران می باشد .


خرید بک لینک

جهت خرید بک لینک backority.ir می توانید از سایت فوق العاده مخصوص این کار یعنی بکوریتی استفاده کنید .


خرید رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی قوی اگر خواهید بکوریتی بهترین گزینه ممکن می باشد .


جابجایی سرباز

برای جابجایی سرباز به سایت bekhane.ir مراجعه کنید .


جابجایی دانشجو

جابجایی دانشجو توسط سایت bekhane.ir انجام می شود برای جابجایی با دانشجویان به این سایت می توانید مراجعه کنید .


کانال تلگرام جابجایی سرباز

آدرس کانال تلگرام جابجایی سربازی


دانلود موزیک جواب

music-javan.ir
سایت دانلود موزیک ( محسن ابراهیم زاده بنام مرهم جان ) برای دانلود جدید ترین موزیک خارجی و موزیک فارسی شاد و دانلود موزیک فارسی عاشقانه در خدمت ما می باشد ، موزیک های از قبیل بی کلام و موزیک خارجی و موزیک قدیمی و موزیک گلچین و موزیک ویدیو در خدمت شما شنونده های نازنین است و آهنگهای شاد و غمگین و عاشقانه و سنتی نیز از عمده موزیک های این سایت می باشد .

تور اردبیل و گردشگری

ardabiltour.ir
سایت ardabiltour.ir وبسایت مخصوص تور اردبیل و گردشگری بوده و در مورد آب درمانی های استان اردبیل و بهترین اقامت گاه اردبیل و همچنین در مورد تفرجگاه اردبیل نیز مطالب بسیار مفیدی دارد و می توانید در مورد سوغاتی های شهر اردبیل قبل از سفر به اردبیل مطلع شوید و همچنین آبدرمانی های سرعین و هتل سرعین جهت رزور انتخاب کنید و یا در مورد خانه ی معلم اردبیل جستجو و مکان رزرو کنید .

معرفی و دنلود کتاب

dorre-sokhan.ir
سایت درٌه سخن به منظور خرید کتاب ( خیلی کم پولی هستن ) و همچنین دانلود کتاب و مهم تر از همه و بیشتر از همه معرفی کتاب اختصاص داده شده است و می توانید کتاب های مفیدی همچون "دروغ/ اراده‌ی آزاد" و یا "فلسفه ترس" و همچنین "شناسایی و شکار جاسوس" اشاره کرد .

فوتبال - استقلال و پرسپولیس

justfootball.ir
سایت ورزشی justfootball.ir با اخبار داغ فوتبال پرسپولیس و استقلال در خدمت شما می باشد . تیم های پرسپولیس - استقلال - تراکتورسازی و همچنین تیم ملی و علاوه بر این در مورد جام جهانی روسیه نیز کنار تیم باشگاهی بارسلونا و رئال مادرید اخبار مهمی را منتشر می کند .

کامپیوتر و فناوری و نرم افزار

learn-me.ir
سایت learn-me.ir از انواع گوشی موبایل گرفته تا آموزش اینترنت - آموزش سخت افزار - آموزش شبکه- آموزش نرم افزار- اخبار فناوری - معرفی نرم افزار و .. مطلب منتشر می کند .

مبل و غذاخوری و سرویس خواب

m-tick.ir
وبسایت دیگر ما یعنی m-tick.ir در موضوع اختصاصی مبل- آینه کنسول - ساعت - سرویس خواب - غذا خوری - ویترین و بوفه و .. فعالیت دارد و می توانید * ساعت دیواری مدرن رافائل * میز کنسول و آینه * مبل راحتی تک نفره * مبلمان استیل جدید و شیک برای اتاق پذیرایی * مبل های راحتی ایتالیایی و ترکیه ای را نیز از سایت http://m-tick.ir ما دنبال کنید .

واردات خودرو و ماشین

mashinsavari.ir
بله درست دیدین ، سایت ویژه در مورد خودروهای خارجی و داخلی که آپشن ها و یا پلاک اروند و ملی و قیمت ماشین را می توانید دنبال کنید . همچنین ماشین خارجی - ماشین داخلی - واردات ماشین جزو کارهای خدماتی این سایت است .

مسکن و ساختمان

mb-ce.ir
سایت اختصاصی ما در موضوع اخبار مسکن و دکوراسیون ساختمان و شیرآلات ساختمان و همچنین مصالح ساختمانی فعال می باشد و  آشنایی با شیرآلات بهداشتی و ساختمانی مقدمه ای بر ساختمان های اجری و بتنی مقاوم سازی ساختمان‌های آجری نیمه اسکلت ساختمان آجری (مصالح بنایی) از مطالب مفید این سایت می باشد .

اخبار ارز و دلار و مدیریت اقتصاد

ppts.ir
سایت آموزشی و خبری که اخبار ارز و اخبار بانکی را می توانید از اینجا دنبال کنید و همینطور اقتصاد کلان و قیمت ارز نیز از قسمت های مفید این سایت می باشد که بزودی فعالیت کاملتری نیز از این سایت شاهد خواهیم بود .

مقاله و تحقیق و پروژه

prozhe-shop.ir
سایت دانشگاهی یا به عبارتی محل انتشار مقاله و فایل های تحقیق برای دانلود دانشجویان کاردانی و دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین دکترا . اخبار پیام نور و آزمون ارشد - استخدامی و راهنمایی رانندگی را از http://prozhe-shop.ir دنبال کنید .

خرید شارژ ایرانسل همراه اول

sharjfree.ir
سایت خرید شارژ ایرانسل ، خرید شارژ همراه اول و رایتل و تالیا . در این سایت می توانید مجموعه کامل کدهای دستوری سامانه جامع خدمات همراه اول - ایرانسل - تالیا - رایتل را برای مشترکان دائمی و اعتباری را دنبال کنید .

آموزش html و css و php

w3learn.ir
سایت آموزشگاه آنلان وب با ارائه آموزش HTML و آموزش Bootstrap و آموزش CSS و همچنین آموزش JavaScript و آموزش jQuery و آموزش PHP و آموزش SQL در خدمت شما می باشد . البته آموزش پیشرفته HTML و آموزش مقدماتی HTML نیز از خدمات آموزشی سایت http://w3learn.ir می باشد .

آموزش نجوم

wikiastro.ir

سایت نجوم با ابزارهای نجومی و همچنین رویداد های نجومی در رابطه با فناوری فضایی و کیهان‌شناسی نیز اقدام به معرفی کتاب نجوم می کند و می توانید مطالب فوق العاده ای در این سایت پیدا کنید.

 

The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox