تبلیغات
آوا - مقایسه پورشه 911GT3 و بنز AMG GTR دو غول آلمانی
 

مقایسه پورشه 911GT3 و بنز AMG GTR دو غول آلمانی

نوشته شده توسط :علی رضا پاک نیت
شنبه 28 مرداد 1396-11:59 ق.ظ

مقایسه پورشه 911GT3 و بنز AMG GTR دو غول آلمانی

 • مقایسه پورشه 911GT3 و بنز AMG GTR دو غول آلمانی

  کشور آلمان بی شک یکی از بهترین کشورها در اساس ساخت ماشین هست،دو برند پورشه و بنز در تاریخ خودروسازی همه ی وقت حرفی برای گفتن داشته اند. همینطور که محدوده فاقد محدودیت سرعت آغاز میشود و مسیر مقابل، خلوت، 911GT3 پورشه استارت نخستین سواری تحت فشار روز را جلوتر از Mercedes-AMG GTR میزند،

  اما پیچ ها به آهستگی در دل قدیمی ترین پهنه اتوبان A92 در حد فاصل مونیخ و کوهپایه های جنگل باواریا پدیدار می‌شوند تا هشدار دهند که نباید در این بخش از اتوبان تندتر از 240 کیلومتر در ساعت راند چرا که پیچ های منتهی به سرازیری و بخش های برآمده، بدون هشدار در مسیر سبز میشوند. اینجاست که AMG GTR تبدیل به یک بمب تویین توربو به رنگ سبز جهنمی شده، از 911 بالدار پورشه پیشی می‌گیرد.

  مقایسه پورشه 911GT3 و بنز AMG GTR دو غول آلمانی

  این مرسدس بزرگ هیکل، 577 اسب وحشی زیر کاپوت کشیده اش به بند کرده و این در حالی هست که GT3 تنها 500 اسب بخار قدرت دارد و به همین علت هست که عملکرد بهتر را در این دوئل در سرعت های بالا از خود نشان می‌دهد.هر چند این قدرت کمتر نمی‌تواند برای راننده 911GT3 سُرخ آتشین، آنقدرها هم مهم باشد

  چرا که با پدال گاز تخته شده، کاملا در استراستفر دیوانه وار خود محصور هست و با هر زمان بالا رفتن دنده در ردلاین rpm 9.000، لبخندی حاصل یک رضایت خالص بر چهره اش مینشیند. برای سنجش عیار این ابرژرمن های پرسنین، آزمونی دو روزه را تدارک دیدیم که مسیرهای پهن و مستقیم،

  پهنه های لذت بخشی از بیراهه های اتریش، سربالایی و سرازیری های مملو از انواع پیچ های تند و ملایم و رانندگی در شهر را شامل می شد و پایان کار نیز یک ساعت رانندگی تحت فشار در پیست Wachauring در نزدیکی های ملک اتریش بود.

  تفاهم در عین تفاوت
  هر دو این ابرخودروهای آلمانی، محبوب جوانان شیک میباشند. بالچه عقب های حچیم، چرخ های قطور و ژست پهن پیکر جای هیچ بحثی پیرامون پتانسیل های اسپرتی آن ها باقی نمی‌گذارد. مخصوصا در مورد GTR که رخ جلو وحشی اش، به لطف طرح شبکه آبشاری جلوپنجره کلاسیک موسوم به پانامریکانا، سیار سلطه جو جلوه می‌کند، هر چند نمای عقب قوس دار و ظریفش، تناسبی با این رخ وحشی و سلطه جو ندارد.

  پورشه در تازه ترین GT3 خود، طرح چهره 911 را کاملا بازطراحی کرده و این ترکیب بصری رعب آور، قطعا ارزش هزینه اکثر گیت لیفت محور جلو برای جلوگیری از ضربه خوردن زیر پوزه در هنگام عبور از دست اندازها را دارد. جدای از بیشینه سرعت نمونه که برای هردو اتومبیل، 318 کیلومتر در ساعت هست، هم 911 GT3 و هم AMG GTR، شتاب صفر تا 100 زیر 4 ثانیه دارند و مصرف سوخت آن ها نیز مقادیری نزدیک به یکدیگر را نشان میدهد.

  مقایسه پورشه 911GT3 و بنز AMG GTR دو غول آلمانی

  همیار 911 GTR اخیر در سریع تر راندن، گستره ای از پیشرفت های های‌تک مانند مکانیسم چرخ های عقب فرمان پذیر، فنربندی تطبیق پذیر، تایرهای بزرگ تر «245/35 ZR20 در محور جلو و 305/30 ZR20 در محور عقب»، اتصالات متحرک موتور و اجزای الکترونیکی پیچیده و پیشرفته هست.

  به لطف بهره مندی از 20 درصد نیروی رو به پایین اکثر روی بدنه به نسبت گذشته، کوپه سرخ پورشه به مراتب باریک اندام تر و سبک تر از رقیب سبزپیکر احساس میشود. گرچه GT3 مجهز به گیربکس PDK این رقابت، روی کاغذ هم تقریبا 125 کیلوگرم و سبک تر از GTR هست.

  فاصله دو محور و اوورهنگ های کوتاه تر و همین طور، توزیع وزن 40 به 60 روی محورهای جلو و عقب را هم که به این ها اضافه کنید، کاملا مشخص هست که ساخته پورشه، ارائه دهنده چه سطح بالایی از توان عملکردی و مانورپذیری هست.

  آغاز تفاوت ها
  همینطور که در مسیر پرپیچ و خم تقریبا نزدیک به رود دانوب به سمت وین در حرکت بودیم، تفاوت های بین دو اتومبیل تدریجی آشکار شد. با وجود فنربندی به نسبت مطیع تر، ساخته پورشه در آرام شدن و کم کردن دور موتور تقلا می‌کند. در عوض، به صورت تمام وقت در حالت آماده باش برای سفت و سخت راندن قرار دارد

  و حتی در دورها و سرعت های پایین نیز با زوزوه های مردانه مکش هوا و طنین عمیق اگزوز، حواس ها را به خود معطوف میکند. سوار بر GTR، مانورهای شتاب در حالت تخته گاز با لرزه های آگوستیک متحرکی همراه میباشند که موج وار می‌آیند و میروند. پس لرزه های آن نیز اکو مصنوعی گاز و بک فایرهای ایجادشده توسط چیپ در هنگام برداشتن پا از روی پدال گاز میباشند.

  مقایسه پورشه 911GT3 و بنز AMG GTR دو غول آلمانی

  در کوهپایه های اطراف وین، آن طرف کمربند ترافیکی شلوغ این شهر، محل آزمون عملی بود. از نظر سیستم هرزگردی کفه ترازو به سم پورشه سنگینی میکند چرا که هر زمان می‌تواند تمامی وزن و انرژی خود را روی چرخ های عقب بگذارد. در ورود به پیچ، هر دو، حداقل در شرایط خشک که تایرهای جلو تا بیش از حد معقول کم شدن سرعت ورود، به آسفالت چند می‌اندازند، برابر میباشند.

  در مورد توان در دسترس در دورهای متوسط موتور، برتری با GTR هست. درواقع با 700 نیوتن متر گشتاوری که از دور 1900 تا دور 5500 موتور در دسترس راننده قرار می‌گیرد، سونامی گشتاور نیروگاه V8 تویین توربو قدرتمند آ ام گ آن قدر کوبنده هست که توان 2.000 rpm اکثر دور گرفتن پیشرانه با کسر دمش طبیعی 4.0 لیتری GT3 را کاملا کمرنگ کند.

  برخلاف GTR که پتانسیل سُردادن عقب اتومبیل تا لحظه درگیر شدن آنی ESP را دارد، 911های پورشه همه ی وقت سرشناس به این بوده اند که یا تا مرز نیستی دچار کم فرمانی میشوند وی ا تا لحظه اسپین شدن، بیش فرمانی را تجربه میکنند

  مقایسه پورشه 911GT3 و بنز AMG GTR دو غول آلمانی

  GT3 با مشخصه ای موسوم به اهرم خنثی از این خصوصیت ذاتی نژاد خود جلوگیری میکند به این ترتیب که با کشیدن همزمان اهرم های تعویض دنده پشت فرمان، چرخ های عقب از آلبوم محرکه منفصل می‌شوند. این قابلیت، به واقع کاربردی هست اما اول باید در لحظه به یاد داشته باشید

  که چنین قابلیتی در اتومبیل لحاظ شده و بعد، آن چه که پیش تر هرگز انجام نداده اید را انجام دهید. کیفیت پیچیدن های سریع، در هر سرعتی، معلول مدیریت گشتاور و تعادل فرمان هست.هرگاه که یک انرژی بیش از اندازه، با یک چسبندگی نامطمئن به مسیر همراه می‌شود، پاسخگویی سریع بسیار ضروری خواهدبود

  و به محض این که آتش بازی آغاز شد، دیگر مهم نیست موتور نزدیک تر به چرخ های جلو هست یا عقب. در دل پیچ و خم های مسیرهای نامسطح، سواری تهاجمی گرفتن از GTR بی قید و بندتر Mercedes-AMG، ساده تر از 911 قرص و محکم پورشه هست که بخشی از آن، به لطف سیستم نظارت هرزگردی چند حالته ای هست که هیجان را از عادی ترین، تا وحشی ترین حالت، در 8 سطح تنظیم می‌کند.

  فضای داخی و تجهیزات
  کنترلگرهای منظم روی کنسول میانی GT3 راننده را به بلندترکردن طنین اگزوز، تنظیم کالیبراسیون فنربندی، افزایش سرعت پاسخگویی پیشرانه و یا غیرفعال کردن نظارت الکترونیک پایداری «که هم به صورت تک به تک و هم به صورت گروهی همراه با تنظیم نظارت ضدلغزش یا ASR امکان‌پذیر هست»، دعوت می‌کنند.

  مقایسه پورشه 911GT3 و بنز AMG GTR دو غول آلمانی

  همۀ چیز در یک چیدمان ارگونومیک ساده و بدون پیچیدگی های مرسوم خلاصه شده و خبری از کنترلگر حالت سواری، دکمه دستکاری کمک فنرها و فرمان، یا حافظه برای سفارشی سازی تنظیمات عملکردی وجود ندارد. برای GT3 2018، پورشه به تنظیمات قابل دسترس تر با نقص های جزیی کمتر روی آورده هست. حاصل، پکیجی هست که هنوز هم در عین لذت اعتیادآور، کاملا درگیرکننده هست.

  درست در نقطه مقابل محیط تقریبا سختگیرانه ای که پورشه برای راننده تدارک دیده، ساخته Mercedes- AMG به واقع یک اتومبیل اسپرت لوکس مناسب برای سواری های روزمره، با گستره ای از سیستم های مدرن همیار راننده هست.

  مقایسه پورشه 911GT3 و بنز AMG GTR دو غول آلمانی

  درواقع GTR به همان اندازه که یک مخلوق سفارشی AMG هست، ذات تجمل گرای یک مرسدس بنز را نیز در خود دارد. کابین فضایی راحت و آسوده دارد و فضای بار هم نه تنها به سادگی و سهولت در دسترس هست، بلکه تقریبا دو برابر فضای باری هست که 911 GT3 ارائه میدهد. گرچه همچون GT3،

  ساخته Mercedes- AMG نیز با صندلی های رِیس گودرفته فاقد گرمکنی عرضه میشود که تنها دارای تنظیم فاصله طولی میباشند. تا میانه های روز دوم این مقایسه، سوپراسپرت های آلمانی دو باک بنزین سر کشیده بودند و حمله فیلارمونیک وار بر پیچ ها، منجر به خورده شدن تایرها و نشستن لایه ای قطور از دوده روی آن ها شده بود.

  درضمن، کوچه های باریک بخش قدیمی وین نیز هم تهدیدی بود برای دیواره رینگ ها و هم آینه بغل های GTR پهن پیکر؛ اما خوشبختانه هیچ یک آسیبی ندیدند

  چالش پیست
  در نهایت، رسیدیم به پیست چالش برانگیزی که غیر از پیچ منتهی به مسیر مستقیم خط استارت- پایان که با دنده دوم باید گذراند، مابقی مسیرش، کار دنده سوم و چهارم هست.رگباری که در میانه های کار درگرفت، اوضاع چسبندگی سطح پیست را در حالت بسیار پرخطر قرار داده بود و به این ها اضافه کنید تایرهای سرد و شن و سنگریزه لغزنده حاشیه مسیر راکه حس ماجراجویی را کاملا از ما گرفت.

  خوشبختانه خیلی زود آسمان صاف شد و با ساخته AMG، چالش پیست این رقابت را آغاز کردیم و چه ماشین محشری هست این GTR! به هیچ وجه نباید این هالک آلمانی را دست کم بگیرید؛ با دیسک ترمزهای بادخور حجیم و منفذدار، تایرهای میشلین ساخته شده از مواد مخصوص «275/30 ZR19، 325/30 ZR20»،

  فنربندی پیشرفته و پیچیده، دیفرانسیل لغزش محدود با نظارت الکترونیکی و یک سیستم فرمان با نسبت متغیر که حتی میزان فشار جانبی را هم در محاسبات مد نظر قرار می‌دهد. Mercedes- AMG پکیجی کاملا هوشمند و دینامیک را به این نبرد فرستاده هست.

  مقایسه پورشه 911GT3 و بنز AMG GTR دو غول آلمانی

  به محض گرم شدن تایرها، آزمون GTR در پیست آغاز میشود. ورود به پیچ ها حال به شکل اطمینان بخشی، مثبت هست و گشتاور، گوش به زنگ تخته شدن پدال گاز هست و خیلی زود، دست راست به سمت دکمه جادویی زردرنگ بازرسی هرزگردی دراز می‌شود. برخلاف نخستین GT آ ام گ که اکثر ژست یک ماشین اسپرت تنومند و قدرتمند را داشت، GTR به واقع ماشینی شایسته و رضایت بخش برای پیست و جاده هست.

  از دنیای AMG که وارد جو پورشه میشوید، حسی شبیه به ورود به جهانی کاملا متفاوت را خواهید داشت که گرچه به نظر با سرعتی تقریبا نزدیک به GTR حول ستاره اش در چرخش هست. در ورودی لغزنده پیچ ها اتومبیل کاملا دچار بیش فرمانی می‌شود اما با یک لحظه نگه داشتن هر دو اهرم پشت فرمان،

  این فشاری که از پشت وارد می‌شود متوقف و سیستم چرخ های عقب فرمان پذیر برای تنگ کردن قوس چرخش درگیر می‌شود تا تایرهای جلو دوباره مسیری که باید را پیش رو بگیرند.

  موفق یک دوئل سخت
  از هر زاویه ای که نگاه کنید، این رقابت موفق بلامنازع ندارد. GT3 اتومبیل کوچک تر و سبک تر دوئل هست، با اقتدار قدرت نیروگاه باکسر دمش طبیعی اش را به مسیر منتقل میکند و توان به چالش کشیدن طولانی مدت فشار G را دارد اما افسوس که نمی‌تواند از رقیب، فاصله بگیرد.

  سوار بر GTR، اگر نگوییم سریع تر از GT3 هستید، می‌شود گفت به همان اندازه سریع هستید و با وجود ابزار کاملا متفاوت ترکیب شتاب و چسبندگی به مسیر، به لطف فرمان تیزتر و حجم چشمگیر قدرت و گشتاور کاملا گوش به زنگ، ارائه دهنده سطح یکسانی از لذت و هیجان رانندگی هست.

  مقایسه پورشه 911GT3 و بنز AMG GTR دو غول آلمانی

نظرات() 
درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:


خرید بک لینک

خرید رپورتاژ

خرید بک لینک قوی ارزان و دائمی و مقرون به صرفه استفاده از سایت بکوریتی می باشد همچنین بک لینک های قوی از طریق ارسال رپورتاژ آگهی .


فروشگاه اینترنتی

فروشگاه likee.ir از حدود سال 1393 فعالیت می کند .


همکاری در فروش پارس پا

پارس پا parspa.com جزو اولین سایت های خدمات کسب درآمد مثل پاپ آپ و کسب درآمد از ورودی گوگل بود که در سال 1392 فعالیت جدی داشت .


قرعه کشی اینکلینگ

اینکلینگ inkling.ir سایت قرعه کشی بود که زیر مجموعه پارس پا بود و در حال حاضر نیز منتظر قرعه کشی های جدید روی این سایت باشید .


فروشگاه آنلاین آرمین

فروشگاه armins.ir نیز از حدود سال 1393 فعالیت می کند .


خرید پستی as seen tv

فروشگاه  as-seen-tv.ir نیز از حدود سال 1393 فعالیت می کند .


فروشگاه ارزون سرا

فروشگاه  arzonsara.ir نیز از حدود سال 1393 فعالیت می کند .


خرید پستی ارزان

فروشگاه  orginall.ir نیز از حدود سال 1393 فعالیت می کند .


خرید از بانه

فروشگاه  mrbane.ir فروشگاه اینترنتی بانه هست که مستقیما می توانید از بانه خرید کنید .


فروشگاه اینترنتی foorush

فروشگاه  foorush.ir نیز از حدود سال 1393 فعالیت می کند .


فروشگاه وی شاپز

فروشگاه  weshops.ir از قویترین فروشگاه ها بوده و هست و می توانید محصولات زیادی در این فروشگاه پیدا کنید .


خرید و فروش اینترنتی

فروشگاه  search-tv.ir نیز از حدود سال 1393 فعالیت می کند .


فروشگاه آی آر

فروشگاه  irincom.ir نیز از حدود سال 1393 فعالیت می کند .


قالب دهی پارسلون

قالب دهی وبلاگ های parslon.com از قدیمی ترین سیستم های فروش بک لینک و قالب دهی و فروش انبوه قالب روی وبلاگ ها هست .


فروشگاه آنلاین پلوتون

فروشگاه اینترنتی poloton.ir جامونده بود ! فروشگاه آنلاین پولوتون بزودی فعالیت خودش را از سر میگیرد.


همکاری در فروش فایل پارس پا

سایت همکاری در فروش  parspa.ir قدیمی ترین سایت فروش فایل و همکاری در فروش فایل می باشد که از سال 1392 آغاز به کار کرده است .


سایت پرشین ای

وب سایت persiane.ir و پرتابل پرشین ای به آدرس بابیش از 9000 نویسنده و بیش از 10000 مطلب و بیش  از 7500 مطلب ترجمه یا 100% اختصاصی شده با رتبه و ایندکس بالا در خدمت شما دوستان می باشد .


همکاری در فروش فایل می فایلز

سایت همکاری در فروش mefiles.ir با بیش از 600 فروشگاه فایل .


همکاری در فروش فایل کاران

سایت همکاری در فروش filekaran.com با بیش از 600 فروشگاه فایل در خدمت شما می باشد.


کسب در آمد

سایت kend.ir در موضوعات کسب درآمد از اینترنت فعال می باشد که همان سایت ebays.ir سابق می باشد .


فروشگاه اندروید و فریلنسری رویدبل

سایت رویدبل roidbell.ir اولین سایت فریلنسری طراحی اپلیکیشن اندروید و ios در ایران می باشد .


خرید بک لینک

جهت خرید بک لینک backority.ir می توانید از سایت فوق العاده مخصوص این کار یعنی بکوریتی استفاده کنید .


خرید رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی قوی اگر خواهید بکوریتی بهترین گزینه ممکن می باشد .


جابجایی سرباز

برای جابجایی سرباز به سایت bekhane.ir مراجعه کنید .


جابجایی دانشجو

جابجایی دانشجو توسط سایت bekhane.ir انجام می شود برای جابجایی با دانشجویان به این سایت می توانید مراجعه کنید .


کانال تلگرام جابجایی سرباز

آدرس کانال تلگرام جابجایی سربازی


دانلود موزیک جواب

music-javan.ir
سایت دانلود موزیک ( محسن ابراهیم زاده بنام مرهم جان ) برای دانلود جدید ترین موزیک خارجی و موزیک فارسی شاد و دانلود موزیک فارسی عاشقانه در خدمت ما می باشد ، موزیک های از قبیل بی کلام و موزیک خارجی و موزیک قدیمی و موزیک گلچین و موزیک ویدیو در خدمت شما شنونده های نازنین است و آهنگهای شاد و غمگین و عاشقانه و سنتی نیز از عمده موزیک های این سایت می باشد .

تور اردبیل و گردشگری

ardabiltour.ir
سایت ardabiltour.ir وبسایت مخصوص تور اردبیل و گردشگری بوده و در مورد آب درمانی های استان اردبیل و بهترین اقامت گاه اردبیل و همچنین در مورد تفرجگاه اردبیل نیز مطالب بسیار مفیدی دارد و می توانید در مورد سوغاتی های شهر اردبیل قبل از سفر به اردبیل مطلع شوید و همچنین آبدرمانی های سرعین و هتل سرعین جهت رزور انتخاب کنید و یا در مورد خانه ی معلم اردبیل جستجو و مکان رزرو کنید .

معرفی و دنلود کتاب

dorre-sokhan.ir
سایت درٌه سخن به منظور خرید کتاب ( خیلی کم پولی هستن ) و همچنین دانلود کتاب و مهم تر از همه و بیشتر از همه معرفی کتاب اختصاص داده شده است و می توانید کتاب های مفیدی همچون "دروغ/ اراده‌ی آزاد" و یا "فلسفه ترس" و همچنین "شناسایی و شکار جاسوس" اشاره کرد .

فوتبال - استقلال و پرسپولیس

justfootball.ir
سایت ورزشی justfootball.ir با اخبار داغ فوتبال پرسپولیس و استقلال در خدمت شما می باشد . تیم های پرسپولیس - استقلال - تراکتورسازی و همچنین تیم ملی و علاوه بر این در مورد جام جهانی روسیه نیز کنار تیم باشگاهی بارسلونا و رئال مادرید اخبار مهمی را منتشر می کند .

کامپیوتر و فناوری و نرم افزار

learn-me.ir
سایت learn-me.ir از انواع گوشی موبایل گرفته تا آموزش اینترنت - آموزش سخت افزار - آموزش شبکه- آموزش نرم افزار- اخبار فناوری - معرفی نرم افزار و .. مطلب منتشر می کند .

مبل و غذاخوری و سرویس خواب

m-tick.ir
وبسایت دیگر ما یعنی m-tick.ir در موضوع اختصاصی مبل- آینه کنسول - ساعت - سرویس خواب - غذا خوری - ویترین و بوفه و .. فعالیت دارد و می توانید * ساعت دیواری مدرن رافائل * میز کنسول و آینه * مبل راحتی تک نفره * مبلمان استیل جدید و شیک برای اتاق پذیرایی * مبل های راحتی ایتالیایی و ترکیه ای را نیز از سایت http://m-tick.ir ما دنبال کنید .

واردات خودرو و ماشین

mashinsavari.ir
بله درست دیدین ، سایت ویژه در مورد خودروهای خارجی و داخلی که آپشن ها و یا پلاک اروند و ملی و قیمت ماشین را می توانید دنبال کنید . همچنین ماشین خارجی - ماشین داخلی - واردات ماشین جزو کارهای خدماتی این سایت است .

مسکن و ساختمان

mb-ce.ir
سایت اختصاصی ما در موضوع اخبار مسکن و دکوراسیون ساختمان و شیرآلات ساختمان و همچنین مصالح ساختمانی فعال می باشد و  آشنایی با شیرآلات بهداشتی و ساختمانی مقدمه ای بر ساختمان های اجری و بتنی مقاوم سازی ساختمان‌های آجری نیمه اسکلت ساختمان آجری (مصالح بنایی) از مطالب مفید این سایت می باشد .

اخبار ارز و دلار و مدیریت اقتصاد

ppts.ir
سایت آموزشی و خبری که اخبار ارز و اخبار بانکی را می توانید از اینجا دنبال کنید و همینطور اقتصاد کلان و قیمت ارز نیز از قسمت های مفید این سایت می باشد که بزودی فعالیت کاملتری نیز از این سایت شاهد خواهیم بود .

مقاله و تحقیق و پروژه

prozhe-shop.ir
سایت دانشگاهی یا به عبارتی محل انتشار مقاله و فایل های تحقیق برای دانلود دانشجویان کاردانی و دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین دکترا . اخبار پیام نور و آزمون ارشد - استخدامی و راهنمایی رانندگی را از http://prozhe-shop.ir دنبال کنید .

خرید شارژ ایرانسل همراه اول

sharjfree.ir
سایت خرید شارژ ایرانسل ، خرید شارژ همراه اول و رایتل و تالیا . در این سایت می توانید مجموعه کامل کدهای دستوری سامانه جامع خدمات همراه اول - ایرانسل - تالیا - رایتل را برای مشترکان دائمی و اعتباری را دنبال کنید .

آموزش html و css و php

w3learn.ir
سایت آموزشگاه آنلان وب با ارائه آموزش HTML و آموزش Bootstrap و آموزش CSS و همچنین آموزش JavaScript و آموزش jQuery و آموزش PHP و آموزش SQL در خدمت شما می باشد . البته آموزش پیشرفته HTML و آموزش مقدماتی HTML نیز از خدمات آموزشی سایت http://w3learn.ir می باشد .

آموزش نجوم

wikiastro.ir

سایت نجوم با ابزارهای نجومی و همچنین رویداد های نجومی در رابطه با فناوری فضایی و کیهان‌شناسی نیز اقدام به معرفی کتاب نجوم می کند و می توانید مطالب فوق العاده ای در این سایت پیدا کنید.

 

The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox